top of page

Олег Соловей. Танок, який виконують всі дівчатка: Етюди, повість. (Перша книга прози). — Донецьк: Видавнича аґенція  „ОSТ”, 2005. — 136 с. 

Дружба, любов, кохання, секс (автор, між іншим, пречудово розрізняє ці поняття, такі вагомі в житті кожної окремої людини) та, водночас, патологічна неможливість людського порозуміння стають предметом художньої обсервації першої книги прози Олега Солов’я, що складається з декількох невеличких етюдів і повісти „Серце, серце”. Попри те, що хтось вважатиме книгу виключно брудною та у відповідному сенсі стурбованою, у цій книжці насправді немає бруду. Є лише спроби пошуку порозуміння зі світом собі подібних. Ця книга також про самотність, чия волога пекуча фактурність цементує всі твори книги в єдину невеличку приватну драму. З іншого боку, ця книга, все-таки, мабуть,

не для дітей.

Олег Соловей. Ельза. — Харків: Треант, 2010. — 160 с.

ISBN 978-966-2266-05-4 

 

З дебютної української прози фрагменти «Ельзи» — чи не найкращі взірці щасливо знайденого стилю. Крапання дощу тут вибудовує затишний і домашній темпоритм тексту. Це — відпочинок у безчассі, десь далеко від безнадійного ентузіазму проектних людей і всіх набридлих темних сил.

Володимир Єшкілєв

bottom of page